• Polska społeczność Antergos

Hejka.

Pozdrawiam wszystkich.
    Od dłuższego czasu szukałem distro jako następce Kubutnu. Aktualnie Atergos jest moim główny OS-em.

• Witamy i gratulacje :) Jak doznania? :p

• @Alphanumerix Wrażenia jak najbardziej pozytywne, system żwawy, prosty, aktualny. Z dwa lata temu próbowałem swoich sił z Bridge Linux też opartym na arch-u ale po kilku miesiącach wróciłem do Kubuntu. Mam nadzieje że tym razem moja przygoda z tą dystrybucją będzie miała dłuższa.

• witam.
    ja takze uzywam Antergos od jakiegos czasu, wczesniej byl bridge linux, w miedzyczasie kilka razy arch. Kilka razy probowalem ubuntu, debiana etc. ale jakos arch najbardziej mi pasuje a jak jest z instalatorem to juz calkiem bajka…

pozdrawiam…

• cześć!

moja pierwsza styczność z Antegrosem to właśnie ten wątek ;) Przed chwilą założyłem konto i zdziwiłem się, bo już dawno nie mogłem użyć po prostu imienia jako loginu…

Moja historia z linuksem sięga roku 99 bodajże, ale tak naprawdę jest krótka. A to dlatego, że dopiero Arch, dystrybucja która jest uważana za tę trudniejszą, stała się paradoksalnie moją ulubioną. Próbowałem różnych dystrybucji linuksowych i innych systemów, ogólnie ujmując lubiłem eksperymentować: mandrake, redhat, mandriva, corel linux, vector linux, pcos linux, suse, ubuntu, beOS, QNX. Z jednymi zostawałem na dłużej z innymi nie (bo albo system działał wolno albo coś nie działało i nie potrafiłem sobie poradzić).

Dopiero od dwóch lat używam linuksa na domowym komputerze (na co dzień). Jest to Arch i Jest to główny system. Oczywiście dawniej głównym systemem były u mnie Windowsy - od 98 do 7. Tak mocno przyzwyczaiłem się do systemów firmy Microsoft, że przesiadka na linuksa ciągnęła się bardzo długo. Co prawda trochę ze względu na mniejszą problematyczność Windowsów, trochę ze względu na technologie jak Flash czy Silverlight, które to na WIndowsach działały a na linuksach zawsze sprawiały problem. No i trochę - nie ukrywajmy - ze względu na gry, w które grałem z bratem kiedy byliśmy młodsi. W końcu do tego głównie wykorzystywaliśmy komputer ;p

Jakiś czas temu (już prawie dwa lata) podjąłem decyzję o całkowitym odcięciu się od Windowsa na komputerze domowym. Cóż - jeśli nawet będzie strasznie zależało, żeby uruchomić coś windowsowego - są przecież narzędzia typu virtualbox… Partycja C: została usunięta… na jej miejsce powstała partycja ext4fs. Na tym się nie skończyło i także zewnętrzny dysk przenośny skonwertowałem do ext4fs.

Z decyzji jestem zadowolony, ponieważ Arch to świetny system. Ma pacman’a który jest świetny. OS jest lekki i responsywny nawet na moim 8 letnim laptopie (wykluczając multimedialne treści jak chociażby cięższe strony internetowe ;p).

Jedyne co przeszkadza mi w Archu to fakt, że raz po raz nowe pakiety przynoszą problemy. Ostatni np. polega na niemożliwości podłączenia się do sieci po aktualizacji pakietu connman. Na szczęście jest łatwy downgrade…

Co dalej? Może właśnie Antegros?

Pozdrawiam
    Kuba

• Używam netbooks Samsung NC10, próbowałem na nim, manjaro fluxbox jak i openboxa, ale rozwala się estetyka po aktualizacji. Nie chce mi się tracić czasu na konfigurowanie środowiska. Teraz mam archbanga i antergos openbox, antergos jest szybki, ale jeszcze koci mnie zerznac trochę conf. Antergosa do archbanga, wtedy zdecyduje szybkość i łatwość konfiguracji. Pozdro

• Też używam samsunga nc10 i jakoś najlepiej pracuje mi się na XFCE. Kiedyś się przymierzałem do openboxa, ale porzuciłem bo nie chciało mi się zajmować ustawianiem całego desktopu z panelami i t.p. Ile pamięci wymaga Twój openbox po uruchomieniu?

• Cześć! Witam wszystkich Polaków korzystających z Antergosa.
    Sam przesiadłem się niedawno z Manjaro i jestem na razie bardzo zadowolony. Dopóki nie poczuję, że jestem już na tyle doświadczony, by postawić i utrzymywać Archa samemu, chyba tu zostanę :)
    Przy okazji chciałem zrobić coś dla społeczności i postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze do tłumaczenia projektu na polski. W tej chwili stan tłumaczenia Polish (pl) na transifex.com to 100%. Jeśli ktoś ma możliwość, prosiłbym o sprawdzenie poprawności tłumaczeń dotyczących ZFS w projekcie Cnchi, gdyż nie jestem specjalistą w temacie i mogłem porobić jakieś głupstwa.

Pozdrawiam!

• Cześć

…a ja przesiadłem się z Archa właśnie, po długoletnim użytkowaniu. Miałem jakieś problemy z nim (już nie pamiętam co to było) i cenię sobie automatyzację Antergos - wszak to w Arch, tylko opakowany w DE :). Jedyne co mi doskwiera, to mało dynamiczny rozwój tej dystrybucji i dość mało aktywna społeczność, ale być może jest to spowodowane tym, że Antergos, to w zasadzie prawie nieskażony Arch + parę dodatków. W każdym razie kiedyś więcej się działo - były nowe pomysły itp. Teraz jakoś cicho - wystarczy spojrzeć w sekcję “aktualności” na stronie projektu. Kiedyś był instalator własnościowych sterowników GPU z poziomu cnchi - dla nowych użytkowników jak znalazł, aczkolwiek instalacja kart nvidii nie nastręcza zbyt wielu problemów, czego się nie da powiedzieć o AMD, z którego na szczęście się przesiadłem. Jeśli chodzi o tłumaczenia, to sam niegdyś aktywnie uczestniczyłem w tym procesie, ale wyłożyłem się na ZFS właśnie - kompletnie go nie znam, więc w tej kwestii nie pomogę.

• This post is deleted!
Posts 30Views 34775
Bloom Email Optin Plugin

Looks like your connection to Antergos Community Forum was lost, please wait while we try to reconnect.