• Καλή χρονιά από νέο μέλος - και σχετικά με ελληνικό πληκτρολόγιο

Καλημέρα κόσμε και χαίρεται από έναν νέο χρήστη (αν και καθόλου νέο σχετικά με το linux).

Πρόσφατα έπεσα σε αυτή τη διανομή και με ενθουσίασε ομολογουμένως γιατί για χρόνια ήμουν κάτω από μια πέτρα (με σχήμα μήλου) όπου είχα απαρνηθεί τα προηγούμενά μου χρόνια ως χρήστης Linux.

Μάλιστα θυμήθηκα τα παλιά και τη πάλαι ποτέ μανία μου να κάνω την εγκατάσταση των ελληνικών εύκολη (για τους παλιούς, project Graphis, αλλά ίσως δεν υπάρχουν τόσοι παλιοί εδώ μέσα).

Ο λόγος που γράφω εδώ είναι για την αρχική εγκατάσταση, και συγκεκριμένα για το πρόβλημα με το ελληνικό πληκτρολόγιο… αν θέλετε ρίχ’τε μια ματιά εδώ και βοηθήστε στο threa!

Καλή χρονιά σε όλους.

• Καλή Χρονιά, Παναγιώτη και καλώς σε βρήκαμε.
    Γιώργος

1.Antergos Linux KDE plasma / Gnome 2.Ubuntu 18.04 64bit Gnome
    Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
    Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915

• Ευχαριστώ! Καλώς σας βρηκα. Είδα μίλησες και στο άλλο thread που γκρινιάζω για τα ελληνικά!

• Αν μπορούσα ας έκανα κι αλλιώς (με κάλεσε ο Karasu, αφού)… 🙂

1.Antergos Linux KDE plasma / Gnome 2.Ubuntu 18.04 64bit Gnome
    Intel Core2 Duo CPU P8400 2.26GHz‖ RAM 3908 MiB ‖ Dell Inc. 0F328M - Dell Inc. Latitude E6500
    Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics [8086:2a42] {i915

από1 χρονιά1 καλή1 νέο1 Posts 4Views 86
Log in to reply
Bloom Email Optin Plugin

Looks like your connection to Antergos Community Forum was lost, please wait while we try to reconnect.