• Dzień dobry !

Re: Polska społeczność Antergos
    Witajcie!
    Od kilku dni mam zainstalowanego Antergosa ze środowiskiem gnome. Próbowałem jeszcze kde, cinnamon, xfce ale ostatecznie gnome. Wcześniej miałem zainstalowanego Manjaro około 2 tygodni. Obydwa mi odpowiadają i jak narazie wybrałem Antegros.
    U mnie trochę szybszy. Bardzo dobry menedżer pakietów i aktualizacji, sprawniejszy niż w Manjaro. Jedyny drobny problem miałem z drukarką hp laserjet 1102w. Nie dała mi się zainstalować na wi-fi ( a może jeszcze nie wiem jak to zrobić, jedynie na kablu). No ale działa.
    Faktycznie aktualności i forum tu trochę ospałe ale też dużo osób korzysta z forum Archa.
    Na DistroWatch pnie się w górę i oby tak dalej.

• Witam, instalację drukarki przez Wifi należy wykonać w HP setup z pakietu hplip. Tam należy wybrać opcję bezprzewodowej konfiguracji i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Co prawda nie robiłem tego na Antergosie, lecz na innym linuksie, ale myślę że powinno również działać. Pozdrawiam.

• Dzięki za podpowiedż ale w Antergos instalacja drukarki LaserJet P 1102w inaczej:
    1.Można podłączyć drukarkę przewodowo.
    W terminalu wpisać “hp-setup --i " -przez usb i dalej…
    lub
    2.zainstalować z repozytorium GUI Moduły PyQt4 i PyQt5 (u mnie wystarczyło tylko PyQt5) i wtedy wpisać w terminalu
    "hp-setup -u” i zainstalować obsługę przez wi-fi.
    (Z hplip-3.16.3.run - Ubuntu, hpcups 3.16.11 - Manjaro a Fotoomatic/foo2zjs-z2 w Debianie.) Teraz już wszystko przerobiłem.

dobry1 dzień1 Posts 3Views 940
Log in to reply