• Ελληνόφωνη γωνιά στο Antergos

Ελληνόφωνη γωνιά στο Antergos. Εδώ συζητάμε τα θέματά μας στα Ελληνικά.
    Καλή αρχή👍

• Άντε καλή αρχή! 👍

• Καλή μας αρχή, Νίκο!

• Και από εμένα καλή αρχή!!!

• 4ος εγω??? καλη αρχη… giorgos georgakakos απο facebook

• Καλώς βρεθήκαμε, @qsd330 & @iosifidis i!! 👍

• Eπιτελους καταφερα να μπω :P

• Καλωσόρισες @Constantine !👍

• Καλορίζικο το forum με πολλούς χρήστες!!!

• Καλωσόρισες, @argi 🐜

• Καλή αρχή στην γωνιά!

• @linuxited, εμείς γνωριζόμαστε εδώ από παλιά…

• Χθες μόλις ανακάλυψα το Antergos, το δοκιμάζω από χθες και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος!
    Καλή συνέχεια σε όλους!

• @Ravendark , καλωσόρισες!👍

• Ωπ, τώρα είδα το Ελληνικό sub-forum! Καλό ξεκίνημα και από μένα!

• @Noctem , καλώστονε κι ας άργησε!👍

• @anarch Προχθές, ξαναπήρα PC στα χέρια μου, δικό μου για να περάσω Antergos GNOME. Ευελπιστώ να με βλέπετε πιο συχνά και να βοηθάω όπου μπορώ…

• Εχω διαβάσει κάτι άρθρα σου στο blog σου για το Antergos Gnome και το πώς το παραμετροποίησες. Τί απέγινε το μηχάνημα;
    ***Δοκίμασε και το KDE, θα το λατρέψεις. Εγώ μετακόμισα σε αυτό απαυδισμένος από κινήσεις των debns του Gnome. Συνηθισμένος όμως σε αυτό (Gnome) έφτιαξα το KDE να δείχνει ακριβώς όπως η επιφάνεια εργασίας του Gnome3.

• Το είχε η γυναίκα μου και λόγω δουλειάς χρειαζόταν Windows, το πήρα προχθες με νέο δίσκο και ξαναέβαλα Antergos GNOME, έχω να γράψω πολλά από εδώ και πέρα.

Το KDE για κάποιο λόγο δεν το συμπάθησα ποτέ, αν και τα Qt apps είναι πολύ καλύτερα από ότι περίμενα. Το GNOME όμως το έχω συνηθίσει και με βοηθάει στην χρηστική μου ρουτίνα.

• @Noctem said in Ελληνόφωνη γωνιά στο Antergos:

Το GNOME όμως το έχω συνηθίσει και με βοηθάει στην χρηστική μου ρουτίνα.

Ναι, το ίδιο και γω, αλλά σου είπα πως το έφτιαξα ώστε να δείχνει σαν Gnome. Στο Gnome μόνο σε extentions μπορείς να στηρίζεσαι και αυτά αν ακόμα υποστηρίζονται. Ασε που κάθε 6μηνο πάντα κάτι σπάει με κάθε καινούρια έκδοσή του καθώς δεν είναι reverse compatible…
    http://imgur.com/a/9sTX3

στο3 ελληνόφωνη1 γωνιά1 Posts 24Views 6789
Bloom Email Optin Plugin

Looks like your connection to Antergos Community Forum was lost, please wait while we try to reconnect.